Wyszukiwarka

Aktualności

Pechowa przegrana z GKS Mirków/Długołęka

• autor: Trener69, 2014-03-11 08:38

W niedzielę 9 marca Barycz Sułów na swoim stadionie przegrała 0:1 mecz sparingowy z GKS Mirków/Długołęka. Goście decydującego o wygranej gola strzelili z rzutu karnego w ostatniej minucie meczu.

Rywalem Baryczy Sułów w kolejnym meczu sparingowym był zdecydowany lider grupy III wrocławskiej klasy A GKS Mirków/Długołęka, który jest murowanym faworytem do gry w klasie okręgowej. W składzie Mirkowa zagrało kilku piłkarzy z przeszłością w III i IV lidze jak choćby Edwin Kuszyk, Marcin Bobik czy pochodzący z Krośnic Sylwester Jaskułowski.
Sułowianie, zresztą jak i goście zagrali w mocnym składzie. Z podstawowych zawodników zabrakło jedynie kontuzjowanego obrońcy Arkadiusza Naskrętskiego. Mecz z Mirkowem był niezwykle zacięty. Pierwszą dogodną sytuacje stworzyli sobie piłkarze trenera Przemysława Grochowickiego. W 17 minucie idealną okazję do strzelenia gola zmarnował Tomasz Szyszka, który z bliska powinien strzelić gola dla Baryczy. W 35 minucie Michał Musioł faulował w polu karnym napastnika gości, za co bardzo dobrze dysponowany sędzia słusznie podyktował rzut karny. Świetną interwencją popisał się jednak specjalizujący w bronieniu karnych sułowski bramkarz Marcin Goczling, który wyczekał uderzenie zawodnika gości i zdołał je sparować. Marcin Goczling w 37 minucie popisał się kolejną świetną paradą, broniąc dzięki swojemu refleksowi strzał napastnika Mirkowa z 8 metrów. Do przerwy było 0:0.
W przerwie trener Grochowicki wprowadził na murawę Krystiana Zbieranta, Mateusza Wybierałę oraz Konrada Nowackiego, którego rok temu Barycz Sułów wytransferowała do grającej w leszczyńskiej okręgówce Orli Jutrosin. Boisko opuścili: B. Kauch, M. Pękalski oraz T. Szyszka. W 47 minucie przesunięty na lewą stronę pomocy Piotr Mierzejowski przedarł się w pole karne, ale jego strzał obronił golkiper Mirkowa. W 52 minucie bramkarz gości wybronił uderzenie głową Rafała Basy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Roberta Bieńkowskiego. W 60 minucie miała miejsce najpiękniejsza akcja meczu. Mateusz Wybierała zagrał ze środka pola bardzo dobre podanie na dobieg do będącego z prawej strony boiska Andrzeja Basy. Basior w pełnym biegu silnie uderzył z powietrza, a piłka uderzyła najpierw w jeden słupek, potem w drugi i niestety wyszła w pole gry. Bramkarz gości nie miał w tej sytuacji szansy aby interweniować. W 69 minucie kolejna świetna akcja Baryczy Sułów. Andrzej Basa minął na szybkości z prawej strony boiska zawodnika gości, po czym wyłożył piłkę na tzw. „pustaka” Patrykowi Kwaczewskiemu, który jednak nie trafił w piłkę. Chwilę później Rafał Basa zmarnował fantastyczne prostopadłe podanie za obrońców Piotra Mierzejowskiego. W końcówce przewagę osiągnął GKS. W 87 minucie Marcin Goczling instynktownie wybronił strzał zawodnika gości z 16 metrów. W ostatniej minucie meczu sędzia podyktował rzut karny dla Mirkowa po tym jak piłka po niefortunnej interwencji odbiła się od ręki Pawła Kaucha. Zawodnik gości pewnym strzałem po ziemi pokonał Marcina Goczlinga, dzięki czemu GKS Mirków/Długołęka po bardzo zaciętym pojedynku pokonał Barycz Sułów 1:0.
Ostatni mecz sparingowy przed startem rundy wiosennej Barycz Sułów rozegra w niedzielę 16 marca o godz. 12 na stadionie w Sułowie. Rywalem tym razem będzie inna drużyna z grupy III wrocławskiej klasy A Zenit Międzybórz, który w sparingu 1 marca na stadionie w Miliczu ograł 5:2 Plon Gądkowice.

Barycz Sułów – GKS Mirków/Długołęka 0:1 (0:0