Wyszukiwarka

Aktualności

Porażka z III-ligowcem ze Żmigrodu

• autor: Trener69, 2014-08-13 12:39

Barycz Sułów przegrała 2:5 wyjazdowy mecz sparingowy z III-ligowym Piastem Żmigród, który został rozegrany w poniedziałek 11 sierpnia. Gole dla Baryczy strzelili Tomasz Szyszka i Mateusz Wybierała.

Barycz Sułów głównie dzięki znajomościom Mariusza Niedbały miała możliwość zagrania w poniedziałek sparingu na pięknym stadionie w Żmigrodzie z III-ligowym Piastem. Żmigrodzianie nie zgłosili do rozgrywek klasy B drużyny rezerw, przez co trener Piasta razem z zarządem ustalili, że w trakcie sezonu będą organizowali mecze sparingowe z lokalnymi drużynami z niższych lig. W sparingach mają występować głównie ci zawodnicy Piasta, którzy zasiądą na ławce rezerwowych w ostatniej kolejce ligowej oraz ci którzy nie załapią się do kadry meczowej. Ponadto szansę gry w takich meczach mają dostać także wyróżniający się juniorzy klubu ze Żmigrodu. Właśnie w poniedziałek 11 sierpnia doszło do pierwszego takiego meczu z drużyną z niższych lig, którą była nasza Barycz Sułow.
Spotkanie zaczęło się od niespodziewanego prowadzenia podopiecznych trenera Przemysława Grochowickiego. Sułowianie strzelili gola już w 5 minucie. Robert Bieńkowski zacentrował z rzutu rożnego, a bramkę uderzeniem głową zdobył Tomasz Szyszka. Tuż przed przerwą w 42 minucie Piast wyrównał stan meczu na 1:1 po uderzeniu Dariusza Wieprzowskiego.
W 48 minucie Piast objął prowadzenie 2:1 po strzale K. Denisa. Piłka po rykoszecie wpadła pod poprzeczkę. W 50 minucie gola na 2:2 strzelił Mateusz Wybierała po zagraniu z klepki Roberta Bieńkowskiego. Do 82 minuty na tablicy wyników widniał wynik 2:2. Właśnie w 82 minucie Piast strzelił gola na 3:2 po strzale z daleka pod poprzeczkę Daniela Nowickiego. W 86 minucie było już 4:2 po uderzeniu Grzegorza Mazurka. W 87 minucie sędzia podyktował rzut karny dla Baryczy, po tym jak obrońca Piasta dotknął piłki ręką po zagraniu Sebastiana Jasińskiego. Jedenastki nie wykorzystał jednak Michał Musioł, który fatalnie spudłował. W 89 minucie Piast ustalił wynik meczu na 5:2 po golu strzelonym z kontrataku przez J. Kokorę.
W najbliższą sobotę o godz. 16 Barycz zagra w Turnieju o Puchar Doliny Baryczy w Gądkowicach. Natomiast w niedzielę o godz. 14 nasi piłkarze zagrają na stadionie w Sułowie mecz sparingowy z B-klasowym KS Łazy.

Piast Żmigród – Barycz Sułów 5:2 (1:1)
(gole dla Baryczy: Szyszka 5, Wybierała 50)