Wyszukiwarka

Aktualności

Osłabiona Barycz ostatnia w turnieju w Gądkowicach

• autor: Trener69, 2014-08-16 22:44

Niepowodzeniem zakończył się udział Baryczy Sułów w sobotę 16 sierpnia w 20. Turnieju o Puchar Doliny Baryczy, który tym razem był rozgrywany w Gądkowicach. Nasza drużyna zajęła w turnieju ostatnie 4 miejsce.

Udział w turnieju w Gądkowicach wzięły 4 drużyny: Plon Gądkowice, Barycz Sułów (klasa A), Barycz Milicz i Pogoń Cieszków (klasa B).
Na skutek losowania w pierwszym półfinale zagrały Milicz i Cieszków. Spotkanie 1:0 wygrali miliczanie i to oni awansowali do wielkiego finału.
W drugim półfinale zagrały Plon Gądkowice i Barycz Sułów. Warto podkreślić, że nasza drużyna zagrała w Sułowie bardzo mocno osłabiona. Zabrakło połowy zawodników z pierwszego składu oraz trenera Przemysława Grochowickiego. W efekcie na bramce zagrał Patryk Goczling, na stoperze Robert Bieńkowski, a drużynę zestawił kapitan Michał Musioł.
Ostatecznie na grający w najsilniejszym składzie Plon nasza drużyna wystawiła następujący skład: P. Goczling – Jurczak, Musioł, Bieńkowski, D. Jasiński – Kwaczewski, Nowacki, Mierzejowski, Czuchwicki – S. Jasiński, Szyszka. W efekcie na boisku to Plon dominował. W pierwszej połowie w słupek trafił najlepszy zawodnik Plonu Adrian Rajkiewicz. Na początku drugiej połowy piłkę na pustą bramkę miał Mateusz Rajkiewicz, ale w ostatniej chwili futbolówkę spod nóg wybił mu Robert Bieńkowski. Ostatecznie starszy z Rajkiewiczów uderzył w nogę Małego i wykluczył go z gry w polu w dalszej części turnieju. Chwilę później gola dla Plonu uderzeniem przy słupku z 20 metrów strzelił Adrian Rajkiewicz. W końcówce Kacper Auguścik, który zastąpił Roberta Bieńkowskiego, faulował w polu karnym Mateusza Rajkiewicza. Rzut karny nad poprzeczką przestrzelił młody pomocnik Plonu Jan Wąsik. Ostatecznie Barycz zagrażała Plonowi jedynie ze stałych fragmentów gry. Półfinał zakończył się przegraną Baryczy 0:1.
W meczu o 3 miejsce rywalem sułowian była Pogoń Cieszków. Na bramce Baryczy z konieczności zagrał Robert Bieńkowski. Skład Sułowa: Bieńkowski – Jurczak, Musioł, Nowacki, D. Jasiński – Kwaczewski, Mierzejowski, P. Goczling, S. Jasiński – Czuchwicki, Przybylski. Mecz z Cieszkowem był wyrównany, choć inicjatywę miała nasza drużyna. Niestety, gole po strzałach z dystansu strzelali cieszkowianie w 15 i 27 minucie. Wszystkie mecze grano 2x20 minut. Ostatecznie Barycz przegrała mecz z Cieszkowem i zajęła w turnieju ostatnie 4 miejsce.
W wielkim finale Plon Gądkowice pokonał 2:0 Barycz Milicz.
Organizatorami turnieju były: Miejsko-Gminne Zrzeszenie LZS w Miliczu, Plon Gądkowice i gmina Milicz.