Wyszukiwarka

Aktualności

Cenna wygrana Baryczy Sułów w derbach Ziemi Milickiej

• autor: Trener69, 2014-09-22 09:08

Piłkarze Baryczy Sułów pokonali w niedzielę 21 września na wyjeździe 2:1 Plon Gądkowice w spotkaniu derbowym gminy Milicz w klasie A. Gole dla Baryczy zdobywali: Michał Musioł i obrońca Plonu, który strzelił samobója.

Barycz Sułów pojechała do Gądkowic osłabiona brakiem m.in. Roberta Bieńkowskiego, Arkadiusza Naskrętskiego i Mateusza Pękalskiego. Niedzielny mecz rozpoczął się lepiej dla podopiecznych trenera Przemysława Grochowickiego. W 10 minucie daleką piłkę w pole karne Plonu zagrał Michał Musioł. Do futbolówki pierwszy dobiegł stoper gądkowiczan, który zagrał tak nieszczęśliwie głową, że przelobował swojego bramkarza i strzelił gola samobójczego. W 25 minucie było już 2:0 dla naszej drużyny po golu strzelonym z dystansu przez Michała Musioła. W 37 minucie pomocnik Plonu w sytuacji sam na sam z Marcinem Goczlingiem uderzył obok słupka. W 44 minucie Barycz mogła strzelić kolejnego gola, ale piłka po uderzeniu z dystansu Andrzeja Basy trafiła w poprzeczkę. Do przerwy było 2:0 dla Baryczy.
W drugiej połowie Plon rzucił się do ataku. W 52 i 54 minucie pomocnik Plonu dwa razy zmarnował sytuację sam na sam z Marcinem Goczlingiem. W 68 minucie sędzia główny po konsultacji z sędzią liniowym ukarał czerwoną kartką Marcina Goczlinga, który bez piłki kopnął zawodnika gospodarzy. W bramce Baryczy z konieczności musiał stanąć nominalny obrońca Piotr Jurczak. W 73 minucie sędzia podyktował karnego dla Plonu, po faulu w polu karnym Rafała Basy. Kapitan gospodarzy pokonał z jedenastki Piotra Jurczaka. W końcówce Plon nacierał na bramkę Baryczy Sułów, ale mimo oblężenia nie potrafił strzelić wyrównującego gola. W końcówce dobrej okazji dla Sułowa nie wykorzystał Tomasz Szyszka. Ostatecznie mecz derbowy zakończył się wygraną Baryczy 2:1.
Mecz w Gądkowicach oglądało ok. 200 kibiców, w tym starosta milicki Piotr Lech, który po meczu ufundował dla piłkarzy zwycięskiej drużyny skrzynkę piwa.
W najbliższą niedzielę Barycz Sułów zmierzy się u siebie o godz. 16 z Victorią Zawonia.

Plon Gądkowice – Barycz Sułów 1:2
(gole dla Baryczy: samobójcza 10, Musioł 25)