Wyszukiwarka

Aktualności

Cenna wygrana 4:3 z Orłem Prusice

• autor: Trener69, 2014-10-12 22:59

W niedzielę 12 października piłkarze Baryczy Sułów pokonali u siebie 4:3 Orła Prusice w meczu 8 kolejki klasy A. Gole dla Baryczy strzelali: Mariusz Niedbała, Piotr Mierzejowski, Michał Musioł i Andrzej Basa.

Barycz Sułów do meczu z Orłem Prusice przystępowała w mocno niepełnym składzie. Na ławce rezerwowych zasiadł jedynie grający trener Przemysław Grochowicki. Mecz z Orłem Prusice rozpoczął się od kontuzji bramkarza gości Dominika Skotnicznego, za którego wszedł mocno niepewny Tomasz Gumpert. Pierwsi groźną sytuację do zdobycia gola stworzyli sobie w 10 minucie sułowianie. Po wrzutce z rzutu rożnego Roberta Bieńkowskiego, Mateusz Wybierała głową skierował piłkę minimalnie obok słupka bramki gości. W 16 minucie Orzeł niespodziewanie objął prowadzenie. W pole karne Baryczy wszedł doświadczony napastnik Orła Sebastian Łazebny i strzałem z 15 metrów pokonał Marcina Goczlinga. Piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki, po czym przekroczyła linię bramkową. W 20 minucie sam przed bramkarzem gości znalazł się Patryk Goczling, ale jego uderzenie odbiło się od brzucha rezerwowego golkipera Prusic. W 25 minucie Barycz miała rzut wolny w odległości 22 metrów od bramki Orła. Do piłki podszedł Mariusz Niedbała, który uderzeniem w środek bramki pokonał fatalnie ustawionego golkipera Prusic. W 36 minucie było już 2:1 dla Baryczy. Konrad Nowacki podał prostopadłą piłkę za obrońców na prawe skrzydło do Piotra Mierzejowskiego, który wyszedł sam na sam z bramkarzem i celnie uderzył tuż przy słupku. W ostatniej minucie pierwszej połowy sam na sam z bramkarzem gości wychodził jeszcze Patryk Goczling, ale zamiast strzelać niecelnie wycofał piłkę na środek pola karnego. Chwilę później z dystansu dość lekko pod poprzeczkę uderzał Andrzej Basa. Jednak wolna piłka sprawiła dużo problemów bramkarzowi Orła, który sparował ją na poprzeczkę. Do przerwy było 2:1 dla sułowian.
Druga połowa zaczęła się od przewagi gości. W 53 minucie sam z prawej strony przed Marcinem Goczlingiem znalazł się napastnik gości, ale jego mocne uderzenie pod poprzeczkę odbił bramkarz Baryczy. W 55 minucie było już 2:2. Napastnik Orła podał piłkę na prawą stronę do pomocnika Pawła Gryza, który uciekł Beniaminowi Kauchowi i będąc sam przed bramkarzem Baryczy strzelił gola. W 67 minucie po długim dośrodkowaniu gola głową mógł zdobyć Robert Bieńkowski, ale uderzył obok słupka. W 70 minucie Bieńkowski idealnie wrzucał z rzutu rożnego, a gola strzałem głową zdobył Michał Musioł. W 73 minucie było już 4:2. Rzut wolny z boku pola karnego egzekwował Robert Bieńkowski, po którego wrzutce Andrzej Basa zdobył piękną bramkę strzałem z półobrotu. Goście w 90 minucie mieli jeszcze rzut karny podyktowany za faul na napastniku przez Marcina Goczlinga. Gola dla Orła strzałem z jedenastki w środek bramki zdobył Krystian Zdybel. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Baryczy 4:3.
UWAGA!! Z ligi wycofała się Polonia II Trzebnica, także wszystkie jej dotychczasowe mecze, w tym wygrany z Baryczą Sułów, zostały anulowane.

Barycz Sułów – Orzeł Prusice 4:3
(gole: Niedbała 25, Mierzejowski 36, Musioł 70, A. Basa 73 – Łazebny 17, Gryz 55, Zdybel 90k.)