Wyszukiwarka

Aktualności

Wielkie derby Ziemi Milickiej dla Sułowa!!

• autor: Trener69, 2015-04-27 20:58

Barycz Sułów pokonała 2:1 Plon Gądkowice w meczu derbowym Ziemi Milickiej w klasie A. Niezwykle emocjonujące spotkanie oglądało w niedzielę 26 kwietnia ponad 300 kibiców.

Derby Ziemi Milickiej w klasie A cieszyło się olbrzymią popularnością wśród miejscowych kibiców piłki nożnej. Mecz oglądało ponad 300 widzów z całego powiatu. Piłkarze obydwu drużyn wyszli na murawę w rytm muzyki z „Odysei Kosmicznej”. Po pierwszym gwizdku sułowscy kibice rozwinęli dwa transparenty „Witamy w sułowskiej krainie” oraz flagę LKS Barycz Sułów z herbem, natomiast w 3 minucie odpalili race świetlne. I to właśnie w trakcie tej fety, w 4 minucie sułowianie strzelili gola. Po podaniu z prawej strony od Roberta Bieńkowskiego gola strzałem z 8 metrów zdobył Andrzej Basa. Później na boisku oprócz ostrych starć niewiele się działo. Akcja toczyła się głównie w środku boiska. Sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo.
W 2 połowie pierwsi groźną sytuację stworzyli sobie piłkarze Baryczy Sułów. Jednak po uderzeniu Michała Musioła w 65 minucie z rzutu wolnego, piłka poszybowała obok słupka. Następną bramkę piłkarze Baryczy strzelili w 69 minucie. Po krótkim zagraniu Mariusza Niedbały z rzutu wolnego Robert Bieńkowski uderzył piłkę z 17 metrów. Futbolówka po nodze pomocnika Plonu Damiana Szorka (były zawodnik Baryczy) trafiła w okienko bramki bramkarza Gądkowic Piotra Balagi. Plon zdobył kontaktowego gola w 78 minucie, kiedy to Adrian Rajkiewicz strzałem z prawej strony w długi róg pokonał bramkarza Baryczy Patryka Goczlinga, który stanął w bramce z konieczności, gdyż podstawowy golkiper Sułowa Marcin Goczling pauzował za żółte kartki. W 80 minucie do siatki Baryczy trafił rezerwowy napastnik Plonu, ale gol został nieuznany, gdyż sędzia pokazał spalonego. W końcówce mimo nieustających ataków graczy Gądkowic sułowianie utrzymali korzystny dla siebie wynik, dzięki czemu nasza drużyna wygrała ważny mecz 2:1.
Mecz z trybun oglądali m.in. burmistrz gminy Milicz Piotr Lech, radni Zbigniew Jasiński i Edmund Bienkiewicz oraz prezes KS Wiwa Goszcz Monika Szewczyk-Gierszon.

Barycz Sułów – Plon Gądkowice 2:1
(gole: A. Basa 4, R. Bieńkowski 69 – A. Rajkiewicz 78)

Składy
BARYCZ SUŁÓW: Patryk GoczlingPiotr Jurczak, Michał Musioł, Mariusz Niedbała, Paweł BasaJakub Czuchwicki (67 Radosław Pruś), Bartosz Serweta (75 Przemysław Grochowicki), Mariusz Bieńkowski (55 Mateusz Sipowicz), Piotr Mierzejowski, Andrzej BasaRobert Bieńkowski (89 Tomasz Szyszka). Trener: Przemysław Grochowicki.
PLON GĄDKOWICE: Piotr Balaga – Piotr Romanowicz, Robert Kamieński, Kamil Skibiński, Oskar Wołyniak – Mateusz Gąsiorek (63 Grzegorz Bela), Jan Wąsik (85 Bartosz Hęciak), Mateusz Rajkiewicz, Radosław Góral (59 Adam Szorek), Damian Szorek – Adrian Rajkiewicz. Trener: Piotr Jakubowski.