Wyszukiwarka

Aktualności

Ważna wyjazdowa wygrana z Victorią Zawonia

• autor: Trener69, 2015-05-03 21:29

Piłkarze Baryczy Sułów pokonali w niedzielę 3 maja 3:1 Victorię Zawonia w meczu wyjazdowym w klasie A. Gole dla sułowian strzelali Piotr Mierzejowski, Mateusz Wybierała i Patryk Goczling.

Zawodnicy Baryczy Sułów prowadzenie w wyjazdowym meczu z Zawonią objęli już w 8 minucie. Wówczas debiutujący w klasie A 16-letni junior Jakub Przybylski prostopadłym podaniem świetnie wypuścił na czystą pozycję Mateusza Sipowicza. Strzał napastnika Baryczy wybronił golkiper Zawoni, ale przy dobitce był już bezradny. Gospodarze wyrównali stan meczu w 15 minucie. Po długim zagraniu z rzutu wolnego piłka minęła środkowych obrońców Baryczy Sułów. Prawy pomocnik Victorii uciekł Pawłowi Basie, po czym przyjmując piłkę minął bramkarza Baryczy Marcina Goczlinga i z kilku metrów uderzył do pustej bramki. Do przerwy było 1:1.
W 2 połowie trener Baryczy Sułów Przemysław Grochowicki w 55 minucie dokonał podwójnej zmiany, kiedy to z boiska zeszli Mariusz Bieńkowski i Jakub Przybylski, a zameldowali się na murawie Robert Bieńkowski i Jakub Czuchwicki. Ponadto w 73 minucie Patryk Goczling zmienił Mateusza Sipowicza. W 75 minucie Barycz objęła prowadzenie 2:1. Z prawej strony z rzutu wolnego piłkę dośrodkował Andrzej Basa, a gola strzałem z 6 metra kolanem strzelił Mateusz Wybierała. W 89 minucie wynik meczu na 3:1 ustalił Patryk Goczling. Sułowski zawodnik biegnąc z lewej strony zdecydował się na centrostrzał, który nad bramkarzem wylądował w siatce Zawoni. Ostatecznie piłkarze Baryczy wygrali ważny wyjazdowy mecz z Victorią 3:1 i tracą do prowadzącego w klasie A Pęgowa tylko 4 punkty mając jeden mecz rozegrany mniej.
Następny mecz w klasie A zostanie rozegrany na boisku w Sułowie nietypowo w sobotę 9 maja o godz. 18 (ze względu na niedzielną komunię). Rywalem będzie ostatnia w tabeli Orla Korzeńsko.

Victoria Zawonia – Barycz Sułów 1:3
(gole dla Baryczy: Mierzejowski 8, Wybierała 75, Goczling 89)