Barycz Sułów - Orzeł Pawłowice 0:3 - klasa A 22.k 26/05/2018

Barycz Sułów walczy o nowy budynek klubowy

• autor: Trener69, 2016-09-15 10:34

Zarząd Ludowego Klubu Sportowego Barycz Sułów wraz z radnymi i organizacjami pozarządowymi z terenu Sułowa złożył do gminy Milicz wniosek o zarezerwowanie w przyszłorocznym budżecie pieniędzy na budowę nowego budynku klubowego. Obecny jest bowiem w bardzo złym stanie technicznym.

Obecnie użytkowany przez piłkarzy Baryczy Sułów budynek klubowy ma ponad 40 lat i został wybudowany w połowie lat 70. przez działaczy oraz sympatyków piłki nożnej z Sułowa w czynie społecznym. – W skład społecznego komitetu odpowiedzialnego za budowę tego budynku wchodziłem ja, Bronisław Bienkiewicz, Stanisław Bienkiewicz, Maciej Goczling i Bronisław Nocny. Wcześniej piłkarze przebierali się w starym autobusie – mówi prezes Andrzej Masztalerz z Baryczy Sułów, który pełnił funkcję prezesa także w latach 1979-1981.
Budynek klubowy w Sułowie jest obecnie własnością gminy Milicz, a zarządza nim Ośrodek Sportu i Rekreacji w Miliczu. W budynku znajdują się szatnie gospodarzy i gości, szatnia sędziów, łazienka z kranami i prysznicami oraz duża sala, która obecnie służy za magazyn i pralnię. Kryty eternitem budynek jest w bardzo złym stanie technicznym. W dużej sali drewniana podłoga jest już częściowo przegnita. Innym dużym problemem są częste przecieki dachu. – Ten budynek obecnie nie spełnia norm stawianych przez Polski Związek Piłki Nożnej. Dlatego jedynym rozwiązaniem jest jego wyburzenie i postawienie nowego budynku – mówi prezes Masztalerz przypominając, iż w przyszłym roku sułowski klub będzie obchodził jubileusz 70-lecia i najlepszym prezentem od gminy dla Baryczy byłoby rozpoczęcie budowy nowej szatni.
Burmistrz Piotr Lech, który często kibicuje na meczach lokalnych drużyn piłkarskich, również uważa, że najlepiej byłoby wyburzyć obecny budynek klubowy w Sułowie i postawić w jego miejsce mniejszy kubaturowo obiekt. – W urzędzie zastanawiamy się nad programem, z jakiego moglibyśmy pozyskać dofinansowanie na budowę nowego wielofunkcyjnego obiektu przy boisku w Sułowie. Chciałbym, żeby nowy budynek z szatniami, toaletami, magazynem i salą klubową powstał w Sułowie do końca tej kadencji samorządowej, a więc najpóźniej do 2018 r. – mówi o swoich planach burmistrz Lech zastrzegając, że warunkiem niezbędnym do rozpoczęcia przez gminę inwestycji jest uzyskanie dofinansowania na ten cel.
Bartosz Jakubowski

UWAGA!! Artykuł ukazał się w gazecie „Głos Milicza” (NR 37/2016 z 14 września 2016 r.)