Wyszukiwarka

Aktualności

Pewne zwycięstwo w derbach z Łazami

• autor: Trener69, 2016-10-29 19:54

W sobotę 29 października w rozegranym awansem spotkaniu klasy B Barycz Sułów pokonała 3:0 Klub Sportowy Łazy. Dwie bramki dla Baryczy strzelił Mykola Bereza, a jedno trafienie dołożył Bartosz Hęciak.

Trener Przemysław Grochowicki przed sobotnim meczem z Klubem Sportowym Łazy nie mógł skorzystać z ciężko kontuzjowanych Piotra Mierzejowskiego, Kristiana Dżejranaszwiliego oraz Macieja Bachty. W trakcie meczu odbyła się zbiórka pieniężna wśród kibiców na operację kolana P. Mierzejowskiego i K. Dżejranaszwiliego. Do zbiórki włączyli się także goście z KS Łazy, którzy przekazali na ten cel 150 zł, za co im pięknie dziękujemy.
W spotkaniu derbowym powiatu milickiego od pierwszych minut dużą przewagę mieli piłkarze Sułowa. W pierwszej połowie nasza drużyna nie wykorzystała aż 6 idealnych okazji do zdobycia bramki. W 18 minucie sam na sam z bramkarzem gości Kamilem Skoczylasem wyszedł po podaniu od Jakuba Grzejszczyka Mateusz Sipowicz, ale jego uderzenie wybronił golkiper Łaz. W 20 minucie sam na sam z bramkarzem wyszedł tym razem Mykola Bereza, ale uderzył nad poprzeczką. W 25 minucie strzał w zamieszaniu z 10 metrów na bramkę oddał Mateusz Sipowicz, lecz jego uderzenie tuż przy słupku zdołał sparować bramkarz Łaz. W 35 minucie po kontrze sami na bramkę gości biegli M. Bereza i M. Sipowicz. Niestety, Mykola Bereza uderzył tuż przy słupku. Piątą setkę w pierwszej połowie miał dla naszej drużyny w 37 minucie Mykola Bereza, który zabrał piłkę obrońcy gości i próbował lobbować bramkarza Łaz. Jednak jego próbę lobbowania zdołał złapać golkiper gości. W 38 minucie szóstą idealną okazję dla naszej drużyny miał Mateusz Sipowicz, który w świetnej sytuacji uderzył obok słupka. Mimo masy sytuacji, nasza Barycz remisowała do przerwy z Łazami 0:0.
Po przerwie nasi zawodnicy w końcu odczarowali bramkę gości i byli zdecydowanie bardziej skuteczni. W 51 minucie pięknym uderzeniem z lewej nogi tuż przy słupku popisał się Mykola Bereza i było 1:0 dla naszej drużyny. Asystę w tej sytuacji zaliczył Paweł Basa. W 71 minucie biegnący z prawej strony Karol Niedbała wyłożył piłkę Bartoszowi Hęciakowi, który z 7 metrów zdobył gola na 2:0. Ostatnia bramka meczu padła w 80 minucie. Sam na sam z bramkarzem gości wyszli Beniamin Kauch i Mykola Bereza. Beniamin odegrał piłkę na pustą bramkę Mykoli, który zdobył gola na 3:0. Ostatecznie takim wynikiem zakończył się mecz derbowy z Łazami.

Barycz Sułów – KS Łazy 3:0
(gole: Mykola Bereza 51’ i 80’, Bartosz Hęciak 71’)