Wyszukiwarka

Aktualności

Porażka z wyżej notowanym rywalem

• autor: Trener69, 2017-01-29 22:22

W sobotę 28 stycznia w pierwszym meczu sparingowym przed rundą wiosenną Barycz Sułów przegrała na stadionie w Miliczu 2:5 z Orlą Jutrosin. Obie bramki dla Baryczy strzelił Bartosz Hęciak.

Pierwszym rywalem naszej drużyny podczas przygotowań do startu w rundzie wiosennej klasy B była drużyna z leszczyńskiej klasy okręgowej, a więc Orla Jutrosin. W 1. połowie przez pierwsze 30 minut gra była dość wyrównana. Niezłą okazję do zdobycia bramki dla Baryczy miał w 16 minucie Mateusz Sipowicz, ale będąc sam przed bramkarzem rywali nie opanował piłki. Goście posiadali przewagę, ale jedynie dwu lub trzykrotnie uderzali wysoko nad bramką. Orla osiągnęła wyraźniejszą przewagę w ostatnich 15 minutach 1. połowy gdy strzeliła aż 3 bramki. W 29 minucie po faulu w polu karnym Bartosza Hęciaka na skrzydłowym rywali sędzia odgwizdał rzut karny, który został wykorzystany przez pomocnika Orli. W 32 minucie po pięknej klepce z lewej strony i zamknięciu przez napastnika z Jutrosina było 2:0 dla drużyny z okręgówki. Chwilę później w 34 minucie po składnej akcji, napastnik gości oddał strzał w asyście 3 naszych obrońców, a mocno uderzona piłka po ręce Marcina Goczlinga wpadła do siatki.
W 2. połowie nasza drużyna przeszła na system 1-4-4-2, przez co stwarzaliśmy sobie więcej sytuacji strzeleckich. Goście w 60 minucie po akcji sam na sam z naszym bramkarzem strzelili bramkę na 4:0, choć w tej sytuacji prawdopodobnie był spalony. W 62 minucie Bartosz Hęciak dobił strzał Jarosława Gajowego i było 1:4. W 64 minucie po dośrodkowaniu ze środka pola Bartosz Hęciak przedłużył sobie piłkę obok bramkarza i wpakował piłkę do pustej bramki. Było wówczas 2:4. W 84 minucie Orla po ładnej akcji strzeliła bramkę na 2:5 i takim wynikiem zakończył się bardzo cenny sparing z Orlą Jutrosin, który wiele nauczył naszą drużynę. Następny sparing już w sobotę na wyjeździe z A-klasowym FC Wrocław Academy.

Barycz Sułów – Orla Jutrosin 2:5
(gole dla Baryczy: Bartosz Hęciak 62’ i 65’)