Wyszukiwarka

Aktualności

Derby w Łazach dla Sułowa

• autor: Trener69, 2017-06-06 17:35

W sobotę 3 czerwca na boisku w meczu 24. kolejki klasy B Barycz Sułów pokonała w derbach powiatu milickiego na wyjeździe Klub Sportowy Łazy 2:1.

Spotkanie derbowe w Łazach pomiędzy KS a Baryczą zostanie głównie zapamiętane z powodu wielu błędów popełnionych przez sędzinę Anettę Adamczuk z Oleśnicy. Najbardziej kuriozalną sytuacją było wyrzucenie w 70. min z boiska obrońcy Baryczy Mariusza Bieńkowskiego za faul, który popełnił kapitan sułowian Michał Musioł. W sumie w trakcie meczu sędzina pokazała 8 żółtych i 2 czerwone kartki (po 5 dla obydwu drużyn), mimo że obie drużyny nie grały brutalnie. Ponadto w 1 połowie sędzina nie podyktowała ewidentnego rzutu karnego dla naszej drużynie po ścięciu Mateusza Sipowicza w polu karnym przez obrońcę Łaz. Z kolei w ostatnich minutach meczu przez bramkarza Łaz Mariusza Hesa wycięty został mijający go Szymon Iwanicki. Pani sędzina zamiast rzutu karnego dla nas i czerwonej kartki dla Hesa, nakazała grać dalej.... Po prostu patologia....
Do przerwy Barycz prowadziła 1:0 po bramce zdobytej w 34. min z rzutu wolnego przez Roberta Bieńkowskiego. W 55. min wynik na 2:0 podwyższył skrzydłowy Sułowa Maciej Bachta, który zdobył piękną bramkę strzałem z rzutu wolnego z 25 metrów w okienko bramki Łaz. Gdy Sułów grał w dziesiątkę, gola strzałem z główki z bliska zdobył w 75. min napastnik Łaz Patryk Durkacz. W końcówce także zawodnik Łaz Hubert Podanowski został ukarany czerwoną kartką i obie drużyny grały w dziesiątkę. Po tej akcji Łazy miały jeszcze jedną okazję, ale po strzale z bliska piłka zatrzymała się na poprzeczce bramki Baryczy strzeżonej przez Marcina Goczlinga. Ostatecznie Sułów w meczu derbowym pokonał Łazy 2:1.

KS Łazy – Barycz Sułów 1:2
(gole: Durkacz 75 – R. Bieńkowski 34, Bachta 55)

Składy:
ŁAZY: Kamil Skoczylas (80 Mariusz Hes) – Patryk Plaskacz, Jacek Radgowski, Krzysztof Sikora (70 Damian Kaczorowski), Kamil Kowal (46 Mateusz Latański) – Bartosz Mazik (65 Jakub Psiurka), Tomasz Kochmański, Hubert Podanowski, Jakub Zawada (60 Michał Kulej) – Przemysław Orzeł, Patryk Durkacz. Trener: Krzysztof Chudzik.
SUŁÓW: Marcin Goczling – Paweł Basa, Michał Musioł, Mariusz Bieńkowski, Szymon Achtel (89 Dariusz Gil) – Bartosz Hęciak (83 Przemysław Jasiński), Szymon Iwanicki, Patryk Goczling, Maciej Bachta – Robert Bieńkowski, Mateusz Sipowicz (76 Jakub Grzejszczyk). Trener: Przemysław Grochowicki.