Wyszukiwarka

Aktualności

Efektowny koniec udanego sezonu

• autor: Trener69, 2017-07-07 09:27

Bardzo udanie zakończyli sezon piłkarski 2016/2017 piłkarze Baryczy Sułów. Podopieczni Przemysława Grochowickiego, którzy już wcześniej zapewnili sobie awans do A klasy, w ostatnim meczu sezonu rozbili na wyjeździe Sokoła Ujeździec Wielki 0:4.

Wyjazd do Ujeźdźca był dla zawodników Baryczy formalnością, bo decydował właściwie jedynie o statystykach. No ale nie wypadało, aby świeżo upieczony mistrz grupy, który przyzwyczaił w tym sezonie do tego, że gromi niemal wszystkich, nie poradził sobie z drużyną ze środka tabeli. W pierwszej połowie sułowianom udzielił się jednak nastrój wakacyjny, bo niby kontrolowali mecz, ale brakowało skuteczności i do przerwy wynik był bezbramkowy. W drugiej części gry nasi piłkarze odzyskali jednak skuteczności. Worek z golami efektownym uderzeniem z rzutu wolnego otworzył Maciej Bachta. Wkrótce było już 0:2 i znów bramkarza miejscowych pognębił Bachta. Trzecią bramkę dla Baryczy strzelił Szymon Iwanicki, a wynik ustalił i przy okazji podsumował sezon golem trener naszej ekipy Przemysław Grochowicki.
W kolejnym sezonie Barycz zagra w piłkarskiej klasie A. Najprawdopodobniej tak łatwo jak w tym sezonie nie będzie, bo rywale będą bez wątpienia mocniejsi. Kibiców zapewne ucieszy fakt, że do kalendarza wracają derby Doliny Baryczy, czyli starcia pomiędzy dwiema Baryczami, milicką i sułowską. Warto zaznaczyć, że Barycz Sułów w 24 meczach ligowych sezonu piłkarskiego 2016/2017 odniosła 21 zwycięstw, zanotowała 1 remis i 2 porażki, a jej bilans bramkowy to 114 strzelonych goli i tylko 12 straconych. Awans więc w pełni zasłużony.

Sokół Ujeździec Wielki – Barycz Sułów 0:4
(gole dla Baryczy: Bachta 51 i 68, Iwanicki 61, Grochowicki 87)