Długołęka - LKS

Udana inauguracja sułowskiej Baryczy

• autor: Trener69, 2017-08-30 12:18

Beniaminek klasy A Barycz Sułów w niedzielę w pierwszym meczu sezonu pokonał u siebie 2:1 Dolpasz Skokową. Obie bramki dla Baryczy strzelił kapitan Michał Musioł.

nowa-galeria-6643145.jpg nowa-galeria-6643146.jpg nowa-galeria-6643147.jpg

Rywalem Baryczy Sułów na inaugurację klasy A był spadkowicz z okręgówki Dolpasz Skokowa. W Baryczy w pierwszym składzie trener Przemysław Grochowicki wystawił dwóch nowych zawodników - Karola Knopa i Jakuba Przybylskiego, którzy zostali wypożyczeni z Orli Jutrosin i Piasta Żmigród. Z kolei w Dolpaszu w ataku zagrał będący czynnym piłkarzem burmistrz gminy Prusice Igor Bandrowicz. Spotkanie z trybun w towarzystwie prezesa Baryczy Andrzeja Masztalerza i radnego powiatowego Stanisława Szocika oglądał natomiast burmistrz gminy Milicz Piotr Lech.
W meczu przez prawie całe spotkanie przewagę miała Barycz. Prowadzenie sułowianie objęli w 33. min. Z rzutu wolnego dośrodkował Robert Bieńkowski, a Maciej Bachta uderzył głową na bramkę rywali. Strzał skrzydłowego Baryczy golkiper Dolpaszu odbił przed siebie wprost pod nogi nadbiegającego Michała Musioła, który z 5 metrów umieścił piłkę w pustej bramce. W 52. min było już 2:0, po tym jak kapitan Baryczy Michał Musioł wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Macieju Bachcie. W 70. min piłkę do siatki skierował ukraiński napastnik Baryczy Kristian Dżejranaszwili, jednak sędzia odgwizdał pozycję spaloną podającemu mu Maciejowi Bachcie. W 77. min sędzia podyktował drugi rzut karny dla Baryczy za faul na najlepszym w barwach sułowian Bachcie. Tym razem golkiper Dolpaszu wyczuł Michała Musioła i wybronił jego strzał. Goście zdobyli bramkę na 1:2 w 87. min po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i uderzeniu z główki kapitana Dolpaszu w okienko bramki strzeżonej przez Marcina Goczlinga. W końcówce Dolpasz przycisnął, ale Barycz nie dała sobie strzelić kolejnej bramki i zasłużenie wygrała mecz 2:1.
W drugiej połowie w barwach Sułowa zadebiutowało kolejnych dwóch nowych zawodników: Karol Gapik, który przyszedł z C-klasowej Strugi Czatkowice, oraz wypożyczony z Plonu Gądkowice Przemysław Romanowicz. Jak zawsze w Sułowie, nie zawiedli kibice, którzy mimo zmiany w ostatniej chwili godziny rozgrywania meczu tłumnie pojawili się o godz. 14 na miejscowym stadionie.

Barycz Sułów – Dolpasz Skokowa 2:1
(gole dla Baryczy: Musioł 33 i 52k.)

Marcin Goczling – Jakub Przybylski (82 Przemysław Romanowicz), Michał Musioł, Mariusz Bieńkowski, Szymon Achtel (86 Karol Gapik) – Robert Bieńkowski (60 Kristian Dżejranaszwili), Konrad Nowacki, Karol Knop (68 Szymon Iwanicki), Maciej Bachta – Bartosz Hęciak (68 Jakub Grzejszczyk), Mateusz Sipowicz. Trener: Przemysław Grochowicki.

Tekst i zdjęcia Bartosz Jakubowski / GŁOS MILICZA