Wyszukiwarka

Aktualności

Wygrana na inaugurację rundy wiosennej

• autor: Trener69, 2018-04-10 20:21

W niedzielę 8 kwietnia w meczu 15 kolejki klasy A Barycz Sułów na własnym stadionie pokonała 2:1 Błysk Kuźniczysko. Gole dla naszej drużyny strzelali: Mateusz Sipowicz i Michał Musioł.

Rywalem prowadzonej przez trenera Przemysława Grochowickiego Baryczy Sułów w niedzielnej kolejce był Błysk Kuźniczysko. Co godne pochwały, obu drużynom kibicowało ponad 200 kibiców. W Sułowie po wielu latach przerwy na środku obrony ponownie zagrał Tomasz Gajowy, w przeszłości młodzieżowy reprezentant Polski i były zawodnik m.in. Warty Poznań, Miedzi Legnica, Polaru Wrocław i Piasta Żmigród. W ataku z kolei zadebiutował Robert Kaźmierczak, były napastnik Śląska Wrocław i Gawina Królewska Wola. Z nowych zawodników na bokach obrony zagrali z kolei bracia Andrzej i Piotr Jurczakowie z UKS Postolin.
Prowadzenie Baryczy w 25. min dał Mateusz Sipowicz, który po podaniu od Jakuba Grzejszczyka minął bramkarza Błysku i skierował piłkę do pustej bramki. W 45. min Błysk wyrównał po mocnym uderzeniu Rafała Buckiego z rzutu wolnego. W 52. min Barycz znowu objęła prowadzenie. Gola uderzeniem z główki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Macieja Samulskiego zdobył kapitan Michał Musioł. Mimo ataków z obydwu stron i kilku dobrych sytuacji dla obydwu drużyn wynik meczu się nie zmienił i Barycz po ciężkim meczu pokonała Kuźniczysko 2:1, dzięki czemu awansowała na 4. miejsce w tabeli.
W 2. połowie w Baryczy debiut zaliczył 15-letni Jakub Krystek z drużyny juniorów.

Barycz Sułów – Błysk Kuźniczysko 2:1
(gole dla Baryczy: Sipowicz 25, Musioł 52)