Zorza Pęgów   Barycz Sułów

2015-03-29, 15:00

Czas spotkania: 90 min.

Barycz przegrała z liderem z Pęgowa

W niedzielę 29 marca Barycz Sułów przegrała na wyjeździe 1:2 mecz z liderem klasy A Zorzą Pęgów. Honorowego gola dla Baryczy strzelił Robert Bieńkowski.

W barwach Baryczy w meczu w Pęgowie nie mógł wystąpić pauzujący za żółte kartki Andrzej Basa. Mecz rozpoczął się fatalnie dla sułowskiej drużyny. W 23 minucie sędzia fatalnie się pomylił dyktując dla Zorzy Pęgów rzut karny za rzekomy faul w polu karnym Mariusza Niedbały na napastniku gospodarzy. Na domiar złego sędzia pokazał Niedbale czerwoną kartkę! Zorza wykorzystała karnego po uderzeniu Sylwestra Bednarskiego i w 24 minucie prowadziła 1:0. Do przerwy wynik się już nie zmienił, chociaż 4 razy sam na sam z bramkarzem gospodarzy wychodził nieskuteczny tego dnia Robert Bieńkowski.
W 58 minucie Zorza objęła prowadzenie 2:0. Po rzucie rożnym zawodnik gospodarzy Sławomir Bartczak wygrał pojedynek główkowy z Michałem Musiołem i pokonał Marcina Goczlinga. W 76 minucie debiut w klasie zaliczył 17-letni Radosław Pruś, który zmienił Patryka Goczlinga. W 81 minucie Barycz wyszła z groźnym atakiem. Z prawej strony sam na sam z bramkarzem wyszedł Rafał Basa, który uderzył w słupek. Do odbitej piłki dopadł Tomasz Szyszka, który również uderzył w słupek. Futbolówka spadła jednak pod nogi Roberta Bieńkowskiego, który z bliska strzelił honorowego gola dla Sułowa. W 86 minucie sędzia pokazał drugą żółtą i w efekcie czerwoną kartkę Pawłowi Basie. Od 86 minuty Barycz grała w dziewiątkę! Barycz po rozegraniu najlepszego meczu w sezonie przegrała w Pęgowie 1:2.